DUK apie JAV mokesčių grąžinimą

 

Klausimas: Kas tai yra JAV mokesčių grąžinimas?

Atsakymas: Tiek Amerikos pilietis, tiek užsienietis, laikinai dirbantis ar dirbęs JAV, privalo iki kiekvienų metų balandžio mėn. 15 d. užpildyti JAV mokesčių formas (pajamų deklaracijas). Pildant mokesčių formas, nurodomos pajamos bei pajamų šaltiniai, JAV institucijoms sumokėti mokesčiai, ir, remiantis JAV įstatymais, apskaičiuojama permokėtų mokesčių suma. JAV mokesčių inspekcija, sutikrinusi asmens pateiktą info su darbdavių pateikta informacija, išrašo vardinį čekį permokėtai mokesčių sumai. Tokiu būdu grąžinami JAV sumokėti mokesčiai, tačiau labai retai nutinka ir taip: darbdavys nuskaičiuoja per mažai mokesčių ir pildant deklaracijas grąžinama suma gaunasi neigiama, t.y. asmuo tampa skolingas JAV mokesčių institucijoms ir privalo tą skirtumą padengti.

Klausimas: Ar visiems būtina pildyti JAV mokesčių formas?

Atsakymas: Taip, tai privaloma daryti visiems, netgi tiems, kurie mokėjo labai mažai mokesčių arba jų iš viso nemokėjo. JAV įstatymai reikalauja, kad kiekvienas asmuo, kuris dirbo JAV, privalo pildyti JAV mokesčių deklaracijas, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio buvo pajamos. Vengimas pildyti mokesčių formas (pajamų deklaraciją) ateityje gali pakenkti asmens galimybei gauti JAV vizą. Beje, 98% Work and Travel studentų JAV mokesčių institucijos grąžina didžiąją dalį sumokėtų mokesčių!

Klausimas: Ar galiu susigrąžinti mokesčius tik iš vieno darbdavio?

Atsakymas: Ne. JAV įstatymai reikalauja, kad būtų deklaruojamos visos Jungtinėse Valstijose uždirbtos pajamos. Tokiu atveju, net jei Jūs ir nemokėjote mokesčių pas kurį nors darbdavį, pajamos iš šio darbo vis tiek turi būti rodomos mokesčių formose. Jūsų grąžinamų mokesčių suma priklauso nuo bendros Jungtinėse Valstijose uždirbtos sumos, todėl mokesčių grąžinimas tik iš vieno darbdavio yra negalimas ir gręsia nemažomis baudomis.

Klausimas: Ar galima mokesčių grąžinimui panaudoti priešpaskutinio čekio šaknelę?

Atsakymas: Ne. Priešpaskutinio darbo užmokesčio čekio šaknelėje neatsispindi galutinė Jūsų uždirbta suma bei sumokėti mokesčiai! Tokiu atveju mokesčių formose pateiktos sumos nesutaps su sumomis, kurias Jūsų darbdavys pateiks mokesčių inspekcijai, ir mokesčių grąžinimo procesas užstrigs arba bus visiškai sustabdytas; be to, gali būti taikomos baudos už klaidingos informacijos pateikimą.

Klausimas: Ar yra galutinis terminas mokesčių grąžinimui?

Atsakymas: Visi Jūsų dokumentai JAV mokesčių institucijoms turi būti išsiųsti iki balandžio mėn. 15 d. Išsiuntus dokumentus vėliau, JAV mokesčių institucijos turi teisę nuskriausti Jus tam tikro dydžio bauda, tačiau, jei Jūsų mokesčių balansas yra teigimas ir Jūs grąžinatės mokesčius, 99,9% atvejų bauda nėra taikoma. Tokiu būdu, jei nespėjote laiku susitvarkyti dokumentų, tai galima padaryti ir po balandžio mėn. 15 d. Mokesčių institucijos priims dokumentus už praėjusius 4 metus.

Klausimas: Kas gali pasinaudoti ZIP Travel "US Tax Refund" paslauga?

Atsakymas: Šia paslauga gali pasinaudoti kiekvienas, kuris legaliai dirbo JAV. Mes sutvarkome mokesčių grąžinimo dokumentus ne tik studentams su J-1 viza, bet ir tiems, kurie JAV dirbo su H-2B, F-1 ar M-1 vizomis. Į ZIP Travel gali kreiptis tiek Work and Travel, Internship, tiek ir kitų programų dalyviai.

Klausimas: Kaip gauti papildomos informacijos apie mokesčių grąžinimą?

Atsakymas: Neradote atsakymų į visus Jus dominančius klausimus, ar galbūt iškilo problemų dėl mokesčių grąžinimo? Būtinai kreipkitės į mus el. paštu: programs@ziptravel.lt arba užpildykite žemiau pateiktą užklausos formą:
Mokesčių grąžinimo iš JAV užklausa:
* – pažymėti laukai yra privalomi