DUK apie UK mokesčių grąžinimą

 

Klausimas: Kokius mokesčius aš privalau mokėti dirbdamas UK?

Atsakymas: Yra du pagrindiniai mokesčiai, kuriuos turi mokėti nenuolatiniai UK gyventojai: National Insurance (NI) ir pajamų mokestis (PAYE). National Insurance mokestį moka kiekvienas asmuo gaunantis pajamas JK, dažniausiai jo dydis yra 11% nuo gautų pajamų. Šis mokestis yra negrąžinamas.
Jūs taip pat mokėsite pajamų mokestį, kuris Jūsų darbo užmokesčio čekyje gali būti vadinamas PAYE. Šio mokesčio dydis procentais priklauso nuo daugelio faktorių: darbo UK trukmės, pajamų dydžio, Jūsų ankstesnių apsilankymų UK ir kitų. Jei sumokate daugiau PAYE mokesčio nei turėtumėte, galite permokėtą sumą susigrąžinti.


Klausimas: Ar grįžęs iš UK galiu iš karto kreiptis dėl mokesčių grąžinimo?

Atsakymas: Taip, Jūs galite kreiptis dėl mokesčių grąžinimo iš karto, kai grįžote į Lietuvą, nors mokestiniai metai UK dar nesibaigė. Tačiau jei ketinate tais pačiais mokestiniais metais grįžti į UK, kreipkitės dėl mokesčių grąžinimo mokestiniams metams pasibaigus.

Klausimas: Ką turiu daryti, jei noriu grįžti į UK mokestiniais metais, už kuriuos mokesčius jau susigrąžinau?

Atsakymas: Galite grįžti į UK tais pačiais mokestiniais metais, už kuriuos mokesčius jau esate susigrąžinęs, tačiau turite apie tai pranešti savo darbdaviui bei Inland Revenue ofisui.

Klausimas: Ar turiu pateikti P45/P60 formą ar paskutinį darbo užmokesčio čekį iš darbdavio, kuris mokesčių nenuskaičiavo?

Atsakymas: Taip. Labai svarbu, kad pateiktumėte mums informaciją apie visas Jūsų uždirbtas pajamas ir visus mokesčius, kuriuos esate mokėjęs dirbdamas UK.

Klausimas: Ar galiu kreiptis dėl mokesčių grąžinimo iš UK, jei neturiu National Insurance numerio?

Atsakymas: Taip, galite. National Insurance numeris nėra būtinas norint susigrąžinti UK mokėtus mokesčius. Tačiau jei turite National Insurance numerį, būtinai įrašykite jį registracijos anketoje. 
 
Mokesčių grąžinimo iš D.Britanijos ir Airijos užklausa:
* – pažymėti laukai yra privalomi