LR pasas / Asmens tapatybės kortelė

 

 

  • Keliautojai, vykstantys į užsienio šalį, visada privalo turėti su savimi galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • LR pasas/ asmens tapatybės kortelė turi galioti bent 6 mėnesius po numatomos grįžimo datos iš kelionės!Nepamirškite patikrinti paso/kortelės galiojimo termino prieš išvykstant į kelionę. Būtinai pakeiskite pasą, jei jo galiojimo terminas yra mažesnis negu 6 mėnesiai po grįžimo datos (atskirais atvejais gali būti reikalaujama, kad pasas galiotų 1-erius metus po kelionės grįžimo datos, tai priklauso nuo valstybės į kurią vyksta keliautojai).
  • Keliaujant Šengeno zonos viduje pasų kontrolė dažniausiai nevykdoma, bet asmens dokumentą, bet kokiu atveju, reikia turėti su savimi. Plačiau: 
  • Praradus ar sugadinus pasą užsienio šalyje, būtina kreiptis į artimiausią Lietuvos Respublikos diplomatinę ar konsulinę įstaigą toje šalyje. Tokioje įstaigoje Jums bus išduotas asmens grįžimo pažymėjimas su kuriuo turėsite nutraukti savo kelionę ir grįžti į Lietuvą. Iškilus sunkumams, kreipkites į Jūsų kelionės organizatorių, agentą arba vietinius teisėsaugos pareigūnus, kurie suteiks Jums reikalingą informaciją ir pagalbą.

 

Jūsų,

ZIP Travel