Gintaro kelias

 

 

GINTARO KELIAS

 

1 diena

Vykstama į Ventspilį. Čia prasideda pirmieji “Gintaro kelio” pėdsakai. Aplankomas Ventspilio muziejus, įsikūręs Livonijos ordino pilyje, kuriame saugoma keletas archeologinių gintaro radinių. Vėliau pasukama į gintaro metimo vietą Pavilostoje. Čia po stipresnių vėjų Baltijos jūra išmeta nemažai Baltijos aukso, kurį bus galimybė rinkti su vietiniais gintaro gaudytojais. Unikalūs Liepojos objektai - 123m. ilgio gintariniai karoliai ir 4m. aukščio gintarinis smėlio laikrodis, sukurti vietos gyventojų. Nakvynė viešbutyje Klaipėdoje.

2 diena

Pusryčiai. Vykstama į Šventają – pagoniškų ritualų ir apeigų vietą – Žemaičių alką. Senovės lietuviai rinkdavosi į alkus melstis ir aukoti gintaro dulkes Dievams. Kelionė tęsiama per Palangą, turtingiausioje „Baltijos gintaro kelio“ maršruto objektais: Demonstracinės gintaro apdirbimo dirbutės, Šventosios lobis, Antano Mončio muziejus ir Palangos miesto brangenybė – gintaro muziejus, įkurtas erdviuose grafų Tiškevičių rūmuose, kuriuose eksponuojama 4500 gintaro dirbinių. Aplankoma pagrindinė gintaro gaudymo vieta - Karklė. Joje taip pat sužinosime apie gintaro istoriją, morfologiją, savybes, spalvas ir inkliuzus. Dienos pabaigai – Archeologiniai gintaro radiniai Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje – Klaipėdoje. Nakvynė viešbutyje Klaipėdoje

3 diena

Pusryčiai. Dienos kelionė į Kuršių neriją, užsukant į Juodkrantę – Europinio lygio kurortą. Nuo 1860-1890 m. vidutiniškai per metus buvo iškasama apie 75 tūkstančius kg gintaro ir vertingų priešistorinių dirbinių, eksponuojamų įvairiose parodose bei muziejuose. Vykstama į Nidą – didžiausią Kuršių nerijos gyvenvietę. Nidoje aplankoma Mizgirių gintaro galerija–muziejus, kuriame saugomi eksponatai, rinkti dvidešimt metų. Galimybė pamatyti kaip gimsta unikalūs meno kūriniai iš gintaro. Laisvas laikas. Ekskursijos tęsinys: Nidos Švyturys, Parnidžio kopa ir saulės laikrodis – kalendorius, senųjų žvejų etnografinės sodybos, Neringos istorijos muziejus, Thomo Manno Kultūros centras. Vakare grįžtame namo.

   

Kelionė yra ilga – 3 dienų, todėl ją galima patrumpinti iki 1-2 dienų, pagal Jūsų kolektyvo pageidavimą. Visada galima pakeisti vienus objektus kitais ar papildomai pridėti vakarienę, objektų lankymą, nakvynę ar kitą paslaugą.

Kelionės kaina priklauso nuo keliaujančiųjų skaičiaus, kelionės datos.

 

Dėl papildomos informacijos susisiekite su mumis tel.: 8 700 55525, rašykite el.paštu: info@ZipTravel.lt   arba užpildykite žemiau esančią kelionių užklausimo formą:

My status 
Kelionių užklausimas:
* – pažymėti laukai yra privalomi